Etkinlikler

Marmara Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından geleneksel hâle getirilmesi amaçlanan seminer dizisinin ilki 27 Mart 2019 tarihinde saat 11:00'da Türk Edebiyatı araştırmalarına ömrünü vermiş ve alanın duayenlerinden olan ayrıca bölümümüzün de emekli hocalarından Prof. Dr. İnci Enginün'ün katılımı ile Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleşmiştir. 

Açılış konuşmalarının ardından "Türk Edebiyatı Tarihi" yazımı alanında konuşmasını gerçekleştiren ve bu manada yapılan çalışmalar ile birlikte kendi tecrübelerini paylaşan İnci Enginün hocamız, salondakilere edebiyat tarihinin usul ve esasları hakkında bilgilendirici bir seminer vermiştir. Bölüm hocalarımız ve öğrencilerimizin de yoğun katılımı ile gerçekleşen konferans sonrası bölüm başkanımız Prof. Dr. Gülşen Seyhan Alışık tarafından Prof. Dr. İnci Enginün'e çiçek takdim edilmiş ve kendilerine seminere katılımından dolayı ayrıca teşekkür edilmiştir. 

 

Türk Dili ve Edebiyatı bölümümüzün seminerleri mütemadiyen alanın yetkin hocalarını öğrencilerle tanıştırmak maksadıyla devam edecektir. 

 


Bu sayfa Turkish Language and Literature tarafından en son 09.09.2020 15:05:57 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM